Závodní sezóna 2007

Sezóna 2007 byla dá se říci pro K&K Racing Team plná zlomů, zvratů a změn. V úvodu sezóny slavil náš tým velký úspěch ve 24h závodě v Arabských Emirátech na okruhu v Dubaji, kde jsme dosáhli historicky největšího úspěchu a to že jsme stanuli na stupních vítězů ve třídě do 3500ccm na třetí příčce. Toto umístění je o to cennější ,že tohoto závodu se účastnilo 90 vozů ve všech kategoriích a náš tým byl jediným českým týmem s ryze českou posádkou bez tovární podpory BMW.

Po tomto úspěchu však následovala v průběhu celého roku série neúspěchů, která vyvrcholila ukončením projektu BMW GTR M3 s motorem V8 M5. Musíme si bohužel s politováním přiznat pravdu a to skutečnost, že to bylo nad naše síly. Bojovali jsem o zprovoznění tohoto závodního stroje 3 roky ale bohužel marně. Pravděpodobně továrna BMW ví proč od výroby tohoto závodního speciálu upustila.

Jediným světlým okamžikem v závěru sezóny bylo vítězství v Brněnském Epilogu 2007 v nově vzniklé třídě do 3500ccm. Do závodu jsme postavili dva vozy BMW M3 GTR, které nejenom že závod dokončili, ale obsadily první a druhou příčku.

Závěr sezóny 2007 byl tedy na jedné straně zakončen úspěchem, ale na straně druhé vlivem událostí které předcházely došlo k ukončení dlouholeté spolupráce jezdců Kusína a Kačírka, kteří budou v nadcházející sezóně 2008 bojovat již každý sám za svůj tým. Petr Kačírek za svůj nově vzniklý DUCK Racing a Marcel Kusín spolu s Matějem Kotrbou budou i nadále hájit barvy K&K Racing Teamu s vozy BMW M3 GTR. Přejeme tímto Petrovi Kačírkovi hodně štěstí a mnoho sportovních úspěchů.